لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی لار به مجلس رسید

[ad_1]

رئیس جمهوری لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی لار را که اخیرا در هیات دولت به تصویب رسیده بود، برای طی تشریفات قانونی به مجلس فرستاد.

مجلسشورایاسلامی لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی لار به مجلس رسیدبه گزارش آبپا به نقل از اقتصاد آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی این لایحه را طی نامه ای برای علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

در ماده واحده این لایحه آمده است: به دولت اجازه داده می شود در استان فارس منطقه ویژه اقتصادی لار را در محدوده ای که به تصویب هیات وزیران می رسد، ایجاد نماید. منطقه ویژه یاد شده بر اساس قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۴ اداره خواهد شد.

در مقدمه توجیهی این لایحه نیز آمده است: یکی از ابزارهای لازم برای توسعه صادرات و ایجاد اشتغال در کشور، کاهش موانع قانونی است که این امر از طریق تاسیس مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی میسر است. لذا به منظور رفع موانع رشد و توسعه و ایجاد رونق اقتصادی در استان فارس، این لایحه برای طی تشریفات قانونی تقدیم می شود.

رئیس جمهوری همچنین لایحه «موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق» و لایحه یک فوریتی «اصلاح بند (۲) ماده واحده قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی ها در بنادر» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس فرستاد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *